Kupno miodu gryczanego w dobrej cenie

Od dziecka bardzo lubiłam miód. Jednakże, dopiero niedawno dowiedziałam się, że istnieją różne rodzaje miodu. Mało tego, dowiedziałam się także, że każdy taki rodzaj miodu ma inne właściwości prozdrowotne i powinno się go spożywać na różne dolegliwości. Ostatnio będąc w sklepie zobaczyłam na półce miód gryczany. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam i tym bardziej nie jadłam.

Jakie właściwości ma miód z gryki?

miód gryczany na co pomagaOd razu się nim zainteresowałam, ponieważ miał on piękną, ciemną barwę. Sprzedawczyni pokazała mi ten miód gryczany Na co pomaga dowiedziałam się z jego etykiety. Przeczytałam, że taki miód reguluje poziom hemoglobiny w organizmie, dlatego jest szczególnie zalecany osobom z anemią oraz z problemami z sercem i układem krążenia. Oprócz tego odtruwa on organizm, gdyż pomaga pozbyć się bakterii. Jak każdy miód tak samo miód gryczany jest także naturalnym antybiotykiem i można go stosować profilaktycznie w sezonie przeziębień, aby wzmocnić odporność. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że ona sama stosuje ten miód i jest z niego bardzo zadowolona. Posiada on gładką konsystencję i nie jest zbyt słodki. Świetnie nadaje się jako dodatek do deserów, wytrawnych potraw oraz napoi. Zachęcona takimi właściwościami prozdrowotnymi zdecydowałam się go zakupić. Miałam bowiem od pewnego czasu problemy z sercem i układem krążenia.

Wiedziałam, że taki miód może mi bardzo pomóc. Byłam bardzo ciekawa, jak on smakuje, dlatego jeszcze tego samego dnia po powrocie do mieszkania rozpakowałam zakupy i otworzyłam słoiczek z miodem. Miał on bardzo intensywny zapach gryki, który mnie osobiście się spodobał. Z tego co się jeszcze dowiedziałam, po otwarciu jego kolor mógł stać się jeszcze ciemniejszy, bardziej „herbaciany”, a nawet czarny. Właściwości zdrowotne jednak zachowywał on bardzo długo.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Rolnictwo