Poszukując urządzenia, które może być pomocne w czasie wykonywania wielu czynności w ogrodzie czy przydomowym warsztacie, powinniśmy wziąć pod uwagę skorzystanie z myjki ciśnieniowej. Przyspiesza ona wykonywanie wielu prac porządkowych, jak również ułatwia czyszczenie trudno dostępnych elementów. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób działają myjki ciśnieniowe, a także w jaki sposób można je wykorzystać.
Przydatne mobilne myjki ciśnieniowe
Budowa myjki ciśnieniowej jest uzależniona od jej rodzaju oraz zastosowania. Inaczej zbudowane są myjki wykorzystywane w przydomowych ogrodach, inaczej profesjonalne wykorzystywane w warsztatach albo firmach sprzątających. W podstawowym schemacie myjki znajdują się jednak takie same elementy, które są niezbędne, aby spełniała ona swoją funkcję. Dobrym wyborem jest mobilna myjka wysokociśnieniowa. W przypadku każdej myjki ciśnieniowej, w jej wyposażeniu znajduje się wąż podłączany do źródła wody. Im jest on dłuższy, tym myjka będzie bardziej mobilna. Głównym elementem takiego urządzenia jest pompa wysokociśnieniowa, która odpowiada z właściwe ciśnienie wody. Zazwyczaj jest ona wykonana z kompozytu albo aluminium. Dodatkowym elementem jest przewód wysokociśnieniowy, który odpowiada za dostarczanie wody do pistoletu natryskowego. Wszystkie myjki potrzebują także źródła energii, a na rynku dostępne są modele elektryczne, spalinowe oraz akumulatorowe. Silnik elektryczny uznawany jest za ekologiczny oraz cichy w pracy. Ograniczeniem jest jednak kabel, co powoduje znacznie mniejszą mobilność. Silniki spalinowe są stosowane głównie w profesjonalnych urządzeniach, które nie są ograniczane żadnym przewodem i przez to są znacznie wygodniejsze. Silniki akumulatorowe natomiast zapewniają o wiele krótszy czas pracy urządzenia i sprawdzają się w przypadku niewielkich powierzchni. Z tego powodu podczas wyboru odpowiedniego rodzaju silnika należy postawić na bardziej istotne dla siebie kryteria.
O poziomie funkcjonalności danej myjki będzie decydowała zarówno jego mobilność, jak i dodatkowe elementy wyposażenia. Zarówno odpowiednie filtry, jak i węże zasysające umożliwiają wykorzystywanie wody ze zbiorników. Jest to rozwiązanie zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne, pod warunkiem, że stosowana woda nie będzie zbyt mocno zanieczyszczona. Może to bowiem spowodować zapchanie filtra oraz uszkodzenie pompy.