Korzystamy z kolcy sprinterskich

Kolce do biegania są butami używanymi przede wszystkim przez lekkoatletów na stadionach. Z tego powodu zarówno nazwa obuwia, jak i zastosowanie oraz dobór odpowiedniego rodzaju mogą być dla laików znaczną zagadką. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób wybrać buty do biegania.

Wybieramy odpowiednie kolce sprinterskie

tanie kolce sprinterskieObecnie kolce do biegania nie są obuwiem zarezerwowanym wyłącznie dla wyczynowych sportowców. Zarówno bogactwo różnorodnych modeli, jak i przystępne ceny powodują, iż wybierają je również amatorzy. Możemy zamówić tanie kolce sprinterskie. Warto wiedzieć, iż kolce do biegania dzielą się na kilka typów, między innymi kolce sprinterskie, które są przeznaczone do biegów płaskich oraz biegu przez płotki. Wyróżniają się one twardą oraz wyprofilowaną podeszwą, a także pomagają utrzymywać się wysoko na śródstopiu. Kolce do biegów średnich są lżejszą odmianą obuwia i o wiele bardziej elastyczną. Mają miękką podeszwę oraz dodatkową warstwę chroniącą piętę. Kolce do biegania na długich dystansach pod względem budowy są zbliżone do tych przeznaczonych do biegów średniodystansowych, jednak mogą mieć dodatkowe elementy umożliwiające znacznie lepszą wentylację stopy. Warto wiedzieć, iż w sklepach dostępne są również modele z kolcami stałymi oraz wkręcanymi. Poszczególne modele mają odmienną budową podeszwy, a także różnią się ilością grotów czy rodzajem wkrętów. Każdy rodzaj grotu odpowiada innemu rodzajowi podłoża lub konkurencji sportowej. Groty powinny być przede wszystkim odpowiednio ostre i stanowić integralną część butów sportowych. Możliwe jest wybranie klasycznych modeli z kolcami wtopionymi w bieżnik albo obuwie z wymiennymi wkręcanymi kolcami. Ten pierwszy model doskonale sprawdza się na krótkich dystansach, ponieważ są nieodłącznym elementem treningów interwałowych, w czasie których najważniejsza jest prędkość. Drugi model za to gwarantuje lepszą przyczepność, dlatego sprawdzą się jako buty do biegania w zimie. Taki rodzaj budowy zapewni lepszą stabilność oraz zminimalizuje ryzyko poślizgnięcia się.

Podsumowując, planując zakup obuwia z kolcami, warto wiedzieć nie tylko jakie modele są dostępne na rynku, ale jednocześnie jakie będzie ich optymalne zastosowanie. Z tego powodu konieczne będzie skorzystanie z dokładnie takich modeli, które są dostosowane do biegów krótkich, dłuższych czy innych dyscyplin. Nieprawidłowy wybór będzie wiązał się z osiąganiem gorszych wyników sportowych.