Komplet pościeli z ochraniacem

Niektórzy rodzice urządzają pokój dziecka w sposób minimalistyczny i ograniczają się do zakupu najważniejszych elementów. Łóżko dziecka wca nie musi zawierać ozdobnych szuflad, wielofunkcyjnych szczebelków czy nawet baldachimu.

Wybór najlepszej pościeli dla malucha

pościel dziecięca z ochraniaczemDzieci do około dwunastego miesiąca życia przesypiają od osiemnastu do dwunastu godzin na dobę więc dość dużo czasu. Śpią najczęściej w swoich łóżeczkach, które są wyposażone w taki sposób, aby niczego w nich nie brakowało. Jeżeli nasze dziecko jest niemowlakiem, to przyda się pościel dziecięca z ochraniaczem, która zapewni maluchowi komfortowy sen. Ochraniacze nie są stosowane przez wszystkich rodziców, ale z pewnością są przydatne, ponieważ nie tylko chronią malucha przed bolesnymi uderzeniami w szczebelki, ale także zapewniają mu bardziej kameralne warunki. Ochraniacze mają przeważnie wysokość kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu centymetrów więc całkowicie zasłaniają dziecku widok na otoczenie, przez co odcinają go od dostępu do bodźców, które mogą go rozpraszać, kiedy będzie miało odpoczywać. Pościele dla maluchów są przeważnie wykonane z bawełny, albo z materiału minky, jeżeli chodzi o ich zewnętrzną stronę. Co do wypełnienia, to najlepsze jest syntetyczne, ponieważ nie powoduje alergii i nie gromadzą się w nich niebezpieczne roztocza i bakterie. Taką pościel razem z ochraniaczami można prać w pralce w wysokich temperaturach, zatem łatwo utrzymać je w czystości. Co do ceny, to tego typu zestawy kosztują kilkadziesiąt złotych.

Wyposażenia łóżeczka dziecięcego jest bardzo ważne, gdyż bezpośrednio wpływa na komfort malucha. Pościel powinna być przede wszystkim miękka i zapewniająca przewiewność, żeby maluch się pocił w ciągu nocy. Można ją dostać w wersji letniej lub zimowej.