Kolorowe pieluszki dla dziecka

 

Wyprawka dla noworodka jest obowiązkową pozycją w zakupach przyszłej mamy. Są to wszystkie najważniejsze produkty i przybory, które będą służyły maluszkowi i rodzicom przez najbliższe miesiące, a nawet lata. W wyprawce nie może zabraknąć podstawowych produktów takich jak łóżeczko ze szczebelkami, wózek, ubranka czy zapas butelek ze smoczkami. Przydają się także pieluszki, które mają szerokie zastosowanie.

Jakie są najpopularniejsze pieluszki dla dzieci?

piękne kolorowe pieluchyJak wiadomo, dzieci bardzo szybko się brudzą, szczególnie te małe. Dotyczy to przede wszystkim jedzenia. Kiedy dziecko pije mleko, to zawsze po skończonym posiłku trzeba go podnieść do odbicia. To właśnie wtedy maluchy ulewają pokarm, który najczęściej ląduje na ramieniu rodzica. Żeby się przed tym ustrzec, najlepiej stosować pieluchy tetrowe, które kładzie się na ramieniu. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli tychże produktów od zwykłych białych po piękne kolorowe pieluchy. Mogą być wykonane z bawełnianej tetry, flaneli lub bambusa. Najzwyklejsze można wykorzystywać do wycierania buzi, zabezpieczania się podczas noszenia malucha do odbicia lub stosować jako jednorazowe pieluszki. Kolorowe modele lepiej wykorzystywać do przykrywania dziecka w czasie ciepłych dni lub stosować jako zastępczy ręcznik. Pieluszki mają jednakowy rozmiar i mogą być też wykorzystywane do spowijania, gdyż maluch spokojnie się w niej zmieści. Pieluszkę warto zawsze mieć przy sobie, bo na pewno do czegoś się przyda. Kolorowe pieluchy mają często nadrukowane przeróżne wzory, dzięki czemu doskonale się prezentują. Wszystkie świetnie chłoną wodę i są przyjemne w dotyku, więc mogą nawet służyć jako przytulanka, gdyż wiele maluchów lubi się przytulać do materiałów i kocyków zamiast przytulanek. Ze wszystkich najlepsze są pieluchy bambusowe, ale są też najdroższe.

Ceny pieluszek wielokrotnego użytku wahają się w przedziale od kilku złotych do nawet kilkudziesięciu złotych za sztukę. Ich cena wynika przede wszystkim z materiału z jakiego są wykonane. Większość mam robi sobie zapas zwykłych, białych pieluszek tetrowych, bo ich nie szkoda, kiedy się trwale zabrudzą. Dodatkowo kupują też kolorowe modele, które są bardziej wizytowe i mogą zastępować dziecku okrycie. Wszystkie rodzaje kupimy w sklepach z artykułami dla niemowląt.