Kocyki dla dziecka

Każde nowo narodzone dziecko potrzebuje kompletnej wyprawki, w której nie zabraknie łóżeczka, ubranek, wózka, czy smoczka. Dodatkowo przydadzą się kocyki, pieluszki tetrowe i ewentualnie becik, lub rożek. Wszystkie te artykuły kupimy w każdym sklepie z produktami dla dzieci.

Rozmiar kocyka dla niemowlaka

kocyk minky 75x100Małe dzieci nie mają jeszcze unormowanej ciepłoty ciała, dlatego konieczne jest je zawsze ubierać o jedną warstwę więcej niż sami jesteśmy ubrani. Jeżeli jedziemy na spacer z niemowlakiem, to warto ze sobą zabrać kocyk minky 75×100 centymetrów, bo będzie on dla maluszka zabezpieczeniem przed wychłodzeniem. Kocyki są lepsze od kołderek, ponieważ są dużo lżejsze i mają mniejszy rozmiar. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów kocyków, które mogą być stosowane przy tak małych dzieciach. Najczęściej spotykane są kocyki wykonane z bawełny, bambusa, tkaniny minky, lub specjalnej dzianiny. W sklepach znajdziemy kocyki w dwóch rozmiarach, do łóżeczka nieco większe i mniejsze do wózka. Ze względu na pory roku, kocyki mogą być z wypełnieniem, albo bez. Najczęściej w środku znajduje się specjalna włóknina, która doskonale ogrzewa maluszka i chroni przed wychłodzeniem. Kocyki minky są dwustronne i mogą być stosowane w dwojaki sposób. Strona bawełniana doskonale chłonie wodę i przepuszcza powietrze, więc sprawdzi się w letnie dni, a strona z polarem minky świetnie grzeje w chłodne dni. Kocyk można bez problemu prać w pralce w temperaturze maksymalnie czterdziestu stopni i prasować od strony bawełnianej.

Każdemu niemowlakowi przyda się taki kocyk, bo jest miękki i ciepły. Powierzchnia minky posiada mnóstwo małych wypustek w postaci kuleczek, które dzieci uwielbiają ściskać i gnieść. Kocyk minky jest świetnym pomysłem na prezent dla dziecka w każdym wieku.