Klimakonwektor – ogrzewanie i klimatyzacja w jednym

 

Ogrzewanie w każdym domu to bardzo istotna kwestia. Zawsze staramy się przeanalizować jaki system ogrzewania będzie dla nas najkorzystniejszy zarówno pod względem ekonomicznym jak i efektywnym. Na rynku dostępne jest wiele rozwiązań. Póki co największym uznaniem cieszą się tradycyjne grzejniki ale warto przemyśleć zakup klimakonwektora. Lata są coraz bardziej gorące i długie. Przyjemnie było by zimą się ogrzewać a latem chłodzić. Taką możliwość daje nam właśnie klimakonwektor.

Ogrzewanie i chłodzenie klimakonwektorem kanałowym

klimakonwektor kanałowyPołączeniem systemu ogrzewania i klimatyzacji w jednej obudowie jest klimakonwektor kanałowy. Łączy on w sobie zalety grzejnika i klimatyzacjimoraz wentylacji. W odróżnieniu od tradycyjnego klimatyzatora nie potrzebuje on nieekologicznego czynnika chłodniczego. To wodna jest w nim nośnikiem zarówno ciepła jak i chłodu. Zacznijmy od ogrzewania. Woda w tym urządzeniu przepływa przez aluminiowy wymiennik. Turbina ciepłym powietrzem ogrzewa z pomocą wentylatora pomieszczenie. Przez to powietrze jest mniej wilgotne w pomieszczeniu. Jest czystsze. Jeśli chcemy z jego pomocą chłodzić się latem musimy z kolei odwrócić obieg pompy ciepła. Potrzebne jest wówczas podłączenie kanalizacji aby odprowadzać skropliny. Są to urządzenia, które pracują cicho. Do ich pracy potrzebna jest niewielka ilość prądu. Należą do klasy A lub wyższej. Ich wygląd jest bardzo atrakcyjny. Są nowoczesne, niewielkich rozmiarów i mają ciekawy design. Ich obsługa jest dziecinnie prosta. Każdy z domowników może obniżyć lub podwyższyć temperaturę pomieszczenia. Nie jest potrzebna do tego specjalna wiedza techniczna. Posiadają wbudowany termostat i regulator. W każdym pomieszczeniu dzięki temu możemy indywidualnie dopasowywać do naszych potrzeb temperaturę. Występują w wersji ściennej. Wówczas montuje je się jak tradycyjne grzejniki. Mogą być także przygotowane specjalnie do ogrzewania podłogowego. Wtedy montuje się je w podłodze i widoczna jest tylko kratka. Zapewniają swobodną cyrkulację powietrza. Nagrzewają wodę do temperatury 70 stopni.

Wybierając ogrzewanie do swojego domu przeanalizujmy wszystkie możliwości. Zastanówmy się czy zdecydujemy się tylko na ogrzewanie czy chłodzenie także. Czasami niektórym systemów po prostu nie da się wdrożyć w określonym pomieszczeniu. Warto wtedy pamiętać o klimakonwektorze.

Więcej o klimakonwektorach na: https://www.jaga.com.pl/