Kantor w Warszawie

Niemalże dziesięć lat temu wzięliśmy z mężem kredyt na mieszkanie. Nie było innej możliwości, w innym wypadku bowiem mieszkalibyśmy cały czas w mieszkaniu wynajmowanym, nie mieliśmy nigdy bowiem takiej ilości gotówki, by kupić za nią mieszkanie. Ponieważ wtedy bardziej opłacalne były kredyty w walucie, na taki właśnie kredyt się zdecydowaliśmy. Na szczęście nie jest to kredyt we frankach szwajcarskich, bo to byłoby dla nas bardzo niekorzystne.

Kantor z korzystnym kursem walut

profesjonalny kantor - WarszawaNiestety nie spłaciliśmy jeszcze całości kredytu, chociaż zgodnie ze słowami naszego doradcy kredytowego większość osób spłaca kredyt w ciągu siedmiu lat od zakupu mieszkania. Nam do spłaty zostało jeszcze dobrych kilkadziesiąt lat, o ile wiem, na razie nawet nie zaczęliśmy spłacać kapitału, płacimy jedynie odsetki. Spłata naszego kredytu walutowego wiąże się z tym, że co miesiąc musimy wymieniać pieniądze na ratę kredytu. Nie jest to bardzo wygodne, ale zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak, jak zauważyliśmy, między poszczególnymi kantorami mogą występować bardzo znaczne różnice kursowe, co robi dla nas sporą różnice przy tej kwocie, którą co miesiąc oddajemy bankowi. Dlatego bardzo zależało nam na tym, aby znaleźć jakiś naprawdę profesjonalny kantor – Warszawa jest miastem, w którym kantory można spotkać na każdym kroku, jednak kantor kantorowi nie równy. Zależało nam na znalezieniu takiego kantoru, w którym będziemy mogli mieć pewność, ze za każdym razem, kiedy przyjdziemy wymienić w nim pieniądze, możemy liczyć na najbardziej korzystny kurs w mieście. Udało nam się na szczęście taki kantor znaleźć i co miesiąc odbywamy do niego wycieczkę w celu wymiany pieniędzy na kolejną ratę. Korzystamy również z jego usług w przypadku wszelkich wyjazdów wakacyjnych czy służbowym. Poza tym, że ma bardzo dobre kursy, to oferuje szeroki wybór waluty.

Jeśli mamy jakieś stałe zobowiązania w innej walucie, takie jak kredyt hipoteczny, albo też często podróżujemy i potrzebujemy wymieniać pieniądze na walutę innego kraju, warto jest mieć zaprzyjaźniony, sprawdzony kantor, gdzie możemy liczyć zawsze na najbardziej korzystny kurs. Dziki temu oszczędzimy czas, który w innym wypadku spędzilibyśmy podróżując po mieście i sprawdzając kursy w poszczególnych kantorach.