Jak wybrać markizę tarasową?

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia zarówno balkonu jak i tarasu jest dobór odpowiednich markiz. Jeśli słońce lub deszcze przeszkadzają w letnim wypoczynku na świeżym powietrzu, zamontowanie tego produktu pozwoli zapomnieć o tych problemach i przyczyni się do tego, że niezależnie od pogody będzie można spędzić czas pod chmurką. 

Najlepsza markiza tarasowa

markizy tarasoweJeszcze kilka lat temu markizy kojarzone były wyłącznie ze sklepami czy letnimi ogródkami restauracji. Jednakże coraz częściej można spotkać się z tym, że markizy tarasowe używane są również na prywatnych podwórkach. Oprócz swoich konkretnych funkcji, pełnią również ważną cechę dekoracyjną całego podwórza. Firmy produkujące markizy w ofercie posiadają przede wszystkim trzy różnorodne typy markiz, które można dostosować do swoich potrzeb. Tarasowe różnią się od balkonowych głównie większym rozmiarem. Ich wysięg dochodzi nawet do 3,5 m. Stosowane są do osłaniania dużych tarasów i ogródków letnich. Najczęściej można spotkać się z tym, że mają składane przegubowo ramiona, poszycie z impregnowanego materiału i regulowany kąt nachylenia. Te przeznaczone do montażu na ostatnich kondygnacjach budynku, muszą być wyposażone w odpowiednie boczne wsporniki, które na stałe przytwierdzone są do ściany. To uchroni je przed silnymi wiatrami. Istnieją również markizy koszowe, które mają charakterystyczny półokrągły kształt i najczęściej są stosowane do ozdabiania głównie okien, witryn czy wejść do lokali publicznych. Od niedawna pojawiły się również markizy z dwustopniowym kątem nachylenia. Jest to pierwszy tego typu produkt w Polsce. Dzięki oryginalnej konstrukcji doskonale sprawdza się jako osłona przed blaskiem nisko wschodzącego i zachodzącego słońca oraz przede wszystkim nie koliduje z okiennicami czy drzwiami. Markizy różnią się od siebie pod względem sposobu zwijania. Jedne są chowane całkowicie w pełnej kasecie, z kolei inne chowane są częściowo do półkasety, która zabudowana jest tylko od góry. 

Różnorodność markiz nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale również pod względem kolorystycznym pozwoli na dobranie idealnych propozycji, które niesamowicie będą prezentować się w każdym ogródku. Dokładne dopasowanie do wystroju podwórka pozwoli na zharmonizowanie się stylów.