Jak wybrać dobre zaopatrzenie gastronomiczne?

Wielu restauratorów z Łodzi ma problemy jeśli chodzi o zaopatrzenie spożywcze. Meble czy sprzęty kupuje się raz na wiele lat i do w zupełności wystarcza. Gorzej sprawa wygląda w przypadku żywności. Tu dostawy muszą być regularne, bo w końcu czego jak czego ale jedzenia w restauracji zabraknąć nie może. Jednak wybór dostawy nie jest łatwy, a jego nagła zmiana także nie sprzyja działalności restauracji.

Terminowe i kompleksowe zaopatrzenie gastronomiczne

dobre zaopatrzenie gastronomiczne w łodziCo trzeba przemyśleć, zanim wybierze się dostawcę? O czym nie może zapomnieć każdy szanujący się restaurator? Na pewno dobre zaopatrzenie gastronomiczne w Łodzi musi być dostarczane terminowo. Jeśli umowa jest na dostawę o szóstej rano to punkt szósta ma się ona pojawić. Nie może być tak, że restaurator otworzył już swój lokal, klienci czekają na jedzenie, a jego jeszcze nie ma, bo dostawa się spóźnia. to absolutnie niedopuszczalne. Dostawa powinna być zamawiana przynajmniej dwa razy w tygodniu, ale wszystko zależy od tego co się kupuje i w jakiej ilości. W przypadku popularnej restauracji mogą być możliwe częstsze dostawy, natomiast jeśli ktoś kupuje tylko rzeczy które mogą długo leżeć, takie jak marchew, czy kapusta, to nie musi on tak często robić zamówień. Druga sprawa to świeżość jedzenia. Najlepiej by było ono transportowane w chłodniach, dzięki czemu zachowa pełnię smaku i aromatu. Nie można oczywiście przesadzać, to znaczy warzywa nie powinny być mrożone ani trzymane w zbyt niskich temperaturach, szczególnie te egzotyczne. W przeciwnym razie zamiast wydłużyć ich świeżość można doprowadzić do ich zepsucia. Trzecia ważna kwestia jeśli chodzi o zaopatrzenie gastronomiczne to ceny. Wiadomo, że warzywa lokalne, takie jak cebula czy ziemniak, bedą tańsze niż sprowadzane owoce zagraniczne, jak pitaya, czy ananas. Trzeba wybrać dostawcę, który sam ma dobrych dostawców, czyli ma bezpośrednie dojście do rolników. Wtedy można liczyć na najniższe ceny, a także na najwyższej jakości produkty.

Podsumowując, dobre zaopatrzenie gastronomiczne powinno być świeże, terminowe oraz niedrogie. Oczywiście za wysoką jakość trzeba zapłacić, ale nie ma sensu przepłacać. Dobre dostawy na pewno będzie oferowało wiele firm, nie tylko z Łodzi, czasem dobrze jest sprawdzić też firmy z najbliższej okolicy.