Ikony pisane ręcznie

Czy kiedykolwiek mieliście okazję zwiedzać zabytkową świątynię chrześcijańską? Kościoły katolickie i prawosławne cerkwie wyróżniają się bogatym wystrojem oraz licznymi obrazami zawieszonymi na ścianach. Przedstawiają one zazwyczaj sceny biblijne lub podobizny Chrystusa, Jego Matki oraz świętych.

Święte obrazy tworzone na desce

ikony pisane na desceŚwiątynie chrześcijańskie to miejsca kultu, które często zachwycają wiernych swoimi detalami architektonicznymi i wystrojem. W cerkwiach szczególną uwagę zwracają ikony, które są otaczane przez wyznawców prawosławia wyjątkową czcią. Są to święte obrazy, które najczęściej przestawiają Chrystusa lub Matkę Bożą. Znane są również ikony będące podobiznami świętych lub ilustrujące sceny z Biblii. Ikony pisane na desce to klasyka sztuki sakralnej. Możemy je podziwiać w świątyniach, muzeach i galeriach sztuki, a nawet zamówić własną ikonę u artysty malarza. W pracowniach malarskich powstają ikony na zamówienie, przedstawiające wybrane motywy religijne. Jeśli zastanawiamy się nad oryginalnym prezentem dla bliskiej nam osoby, możemy wręczyć jej ikonę pisaną na desce. To dobry upominek dla znajomej osoby duchownej oraz dla każdego, dla kogo wiara ma duże znaczenie. Ikony są bowiem nie tylko symbolem prawosławia, ale też coraz częściej spotyka się je w kościołach katolickich. Ważne jest, by pamiętać, że proces pisania ikony jest długotrwały i czasochłonny, dlatego warto złożyć nasze zamówienie odpowiednio wcześniej.

W dzisiejszych czasach wielu z nas ma bardzo szybki dostęp do różnego rodzaju informacji. Możemy podziwiać znane dzieła sztuki bez wychodzenia z domu. Warto jednak udać się w miejsce, gdzie możemy obejrzeć na żywo piękne ikony tworzone na specjalnych deskach. Te religijne obrazy mogą pomóc nam poczuć Bożą obecność.