Hurtownia z kwiatami pomysłem na biznes

 

Od jakiegoś czasu na obrzeżach mojej rodzinnej miejscowości powstaje coraz więcej firm, które nie tylko dają zatrudnienie tutejszym mieszkańcom, ale pozwalają też całej gminie się rozwijać. Większość z wybudowanych hal to magazyny lub hale produkcyjne znanych i cenionych marek. Są jednak też nowe projekty, które dość szybko zwojowały rynek, przynajmniej ten lokalny. Jeden z takich biznesów związany jest ze sztucznymi kwiatami.

Hurtownia florystyczna dla każdego

duża hurtownia kwiatów sztucznychMówi się, że kiedy zakładamy własny biznes, to powinniśmy w pierwszej kolejności zbadać rynek i zrozumieć jego potrzeby. Tak zrobił mój znajomy, który w okolicach mojej rodzinnej miejscowości wybudował całkiem dużą halę i zrobił z niej hurtownie. Okazało się, bowiem, że w wielu okolicznych miejscowościach mieści się sporo kwiaciarni, które mają bardzo daleko do swojej branżowej hurtowni. Powstała więc nowa, duża hurtownia kwiatów sztucznych, która od dwóch lat cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Dedykowana jest ona głównie hurtowym zamówieniom, składanym głównie przez kwiaciarnie, jednak kilka miesięcy temu został też stworzony dział dedykowany klientom indywidualnym. Dużo osób chętnie kupuje sztuczne kwiaty do swoich domów, dzięki czemu mają pięknie przystrojone mieszkania i jednocześnie nie muszą martwić się o podlewanie czy przesadzanie roślin. Ważne jest to, że hurtownia oferuje produkty wysokiej jakości, które na pierwszy rzut oka do złudzenia przypominają naturalną roślinność. Do dyspozycji mamy przede wszystkim sztuczne kwiaty cięte, których używa się do bukietów oraz wiązanek, ale nie brakuje też roślin w doniczkach. Te zamawia sporo kawiarni i restauracji w celu przystrojenia wnętrz swoich lokali. Okazało się więc, że mimo krótkiej obecności na rynku, można odnieść spory sukces, prowadząc swoją działalność gospodarczą. Trzeba tylko dobrze trafić w potrzeby rynku, na początek tego lokalnego.

Branżowe hurtownie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i cały czas jest na nie popyt. Przekonał się o tym mój znajomy, który od dwóch lat prowadzi z dużym powodzeniem hurtownie sztucznych kwiatów. Początkowo była ona dedykowana głównie kwiaciarniom, jednak z czasem zaczęły się nią interesować też inne firmy, na przykład restauracje, a także klienci indywidualni, którzy zapragnęli mieć wysokiej jakości sztuczną roślinność w swoich domach.