Hodowanie roślin w bloku

 

Nie każdy posiada ogród, czy warzywnik. Nie jest to jednak przeszkodą do uprawy roślin. Można to zrobić mieszkając nawet w bloku. Wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiednie narzędzia i sprzęty. W ten sposób będzie się w stanie wyhodować różne warzywa na parapecie, czy balkonie.

Jak odpowiednio zająć się roślinami?

lampy do hodowli roślinNa samym początku należy zdecydować jakie rośliny chce się uprawiać. Ich nasiona i cebulki można dostać w różnych sklepach branżowych, czasami nawet na lokalnych bazarkach. Warto się również dopytać sprzedawcy o rodzaj i pielęgnację. Wiele doświadczonych osób zna różne sposoby na to, by dane warzywo wyrosło w mniej dogodnych warunkach niż pole. Trzeba wyposażyć się także w doniczki i ziemię. Nie są to drogie rzeczy i dodatkowo są łatwo dostępne. Warto również kupić konewkę, która posłuży do podlewania. Kolejnym krokiem jest wyposażenie się w lampy do hodowli roślin. Mieszkając w bloku nie zawsze można liczyć na pełny dopływ promieni słonecznych. Sprzęt ten zapewni przede wszystkim odpowiednie światło i będzie nagrzewał kiełkujące rośliny. Oczywiście lampy montuje się bezpośrednio nad doniczkami. Warto jest sprawdzić każdą roślinę, by wiedzieć, jak się z nią obchodzić i ile słońca potrzebuje. Niektórym wystarczy tylko kilka godzin dziennie. Posiadając taki mały ogródek w domu, należy się przygotować na ciągłą opiekę. Trzeba sprawdzać ilość wody, to jak wszystko się rozwija i czy potrzebuje jakichś składników odżywczych, które nie zawsze znajdują się w zakupionej ziemi.

Hodowanie własnych roślin może zapewnić bardzo dużą satysfakcję. Ponadto dodawanie świeżych ziół do zup, czy innych dań z pewnością pomoże dobrze je doprawić i będą lepiej smakować. Przede wszystkim należy spróbować swoich sił i pamiętać o ciągłej pielęgnacji.