Gdzie montować włókniny ekranujące?

Wpływ pola elektromagnetycznego na ludzki organizm jest porównywalny z tym, jaki wywołuje zanieczyszczenie powietrza. Z tego też względu od kilku lat poszukiwane są nowe sposoby na ograniczenie oddziaływania elektrosmogu na życie i zdrowie człowieka. Na szczęście na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań, dzięki którym możemy zminimalizować niekorzystne oddziaływanie tego promieniowania.

Jak używać włóknina ekranującej?

włóknina ekranującaParadoksalnie miejscem, w którym najbardziej jesteśmy narażeni na oddziaływanie promieniowania elektromagnetycznego jest nasz dom. Z tego tez względu walka z elektrosmogiem opiera się na odcięciu dopływu fal elektromagnetycznych do wnętrza naszych mieszkań. Można tego dokonać za pomocą różnych pokryć elewacyjnych takich jak włóknina ekranująca. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby odciąć dopływ pola elektromagnetycznego. Co ciekawe, przed tym, zanim zaczęto używać jej w budynkach mieszkalnych, ochraniano nią na przykład obiekty rządowe, wojskowe a nawet instytucje bankowe. Głównym plusem tego sposobu ochrony jest dużą dowolność jeżeli chodzi o formę jej zastosowania. Włókninę można po prostu ułożyć luźno na podłodze budynku, przytwierdzić do jego ściany albo tez umocować ją w niej jeszcze w trakcie budowy danego budynku. Warto jednak pamiętać, że włókniny nie można używać do wierzchnich warstw elewacji z tego względu, że jest ona całkowicie nieodporna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych takich jak śnieg czy deszcz. Z tego też względu nie może być ona stosowana na jako najbardziej wierzchnia warstwa pokrycia elewacyjnego. Z drugiej strony jednak włóknina posiada najlepsze właściwości jeżeli chodzi o pochłanianie pola elektromagnetycznego, więc stosując ją można mieć pewność, ze promieniowanie nie dostanie się do wnętrza naszego mieszkania. Oczywiście przed zakupem danej włókniny należy sprawdzić, czy posiada ona odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają jej skuteczność.

Zagrożenie niekorzystnym oddziaływaniem pola elektromagnetycznego jest realne, ale na szczęście jest kilka sposobów na to, aby to zagrożenie ograniczyć do minimum. Zazwyczaj najlepsze efekty przynosi stosowanie odpowiednich farb czy siatek, które ograniczają przepływ pola elektromagnetycznego przez ściany naszego domu czy mieszkania. Stosując takie rozwiązania nie będziemy musieli obawiać się szkodliwego wpływu elektrosmogu na nasze zdrowie.