Gdzie kanalizacja jest najbardziej narażona na uszkodzenia

Instalacja kanalizacyjna rozciąga się na odległość nawet kilkaset kilometrów. Przebiega ona przez różnego rodzaju terenu, gdzie jest narażona na różnego rodzaju czynniki. Dlatego też różne odcinki instalacji, powinny być wykonane z różnych rodzajów rur.

Jakie rury stosować pod przejazdami?

wytrzymałe rury pod przejazdInstalacja kanalizacyjna ma to do siebie, że rozciąga się na ogromne odległości. Przebiega ona przez różnego rodzaju tereny, gdzie może być narażona na różnego rodzaju czynniki obciążające, Zdecydowanie jednak najbardziej narażonym na uszkodzenia odcinkiem tej instalacji są miejsce, gdzie przebiega ona pod szlakami komunikacyjnymi. Oprócz typowych dla tej instalacji czynników, czyli na przykład niskich temperatur, dochodzi tam jeszcze ciężar pojazdów. Dlatego też w tych miejscach należy stosować możliwe jak najbardziej wytrzymałe rury pod przejazd. Takie rury zazwyczaj są wykonane z tworzyw sztucznych, gdyż jak pokazały wieloletnie doświadczenia, są one najbardziej odporne na różnego rodzaju obciążenia, w tym te mechaniczne. Rury takie są bardzo często wzmacniane, poprzez dodanie do ich składu dodatkowych związków chemicznych. Dzięki temu można bardzo skutecznie zmniejszyć prawdopodobieństwo pęknięcia takich rur, co jest bardzo ważną ich zaletą. Rury pod przejazdami zazwyczaj znajdują się bardzo blisko powierzchni gruntu. Dlatego też są znacznie bardziej niż w innych miejscach, narażone na oddziaływanie niskich temperatur w czasie silnych mrozów. Stosowanie w tych miejscach rury ze stali powodowało by to, że mocno by się kurczyły pod wpływem zimna co mogłoby spowodować spadek przepływu i wydajności instalacji. Tymczasem rury PCV, stosowane pod przejazdami nie maja takich problemów, dodatkowo są też bardzo odporne na korozję, która często była dużym problemem w przypadku rur stalowych. Wszystko to sprawia, że obecnie jeżeli chodzi o stosowanie rur pod przejazdami, to te wykonane z tworzyw są absolutnie bezkonkurencyjne. Często stosuje się je także w przypadku budowy innych odcinków instalacji kanalizacyjnej.

Instalacja kanalizacyjna w różnych miejscach narażona jest na różnego rodzaju czynniki. W przypadku przejazdów, największym zagrożeniem dla niej jest ciężar przejeżdżających pojazdów. Dlatego w tych miejscach stosuje się głównie wytrzymałe rury z tworzywa.