Gdy potrzebuję auta to je wynajmuję

Jeszcze kilka lat temu byłem pewien, że funkcjonowanie bez samochodu jest niemożliwe. To nawet mało powiedziane, bo wydawało mi się, że trzeba mieć co najmniej dwa samochody. Jednym jeździła moja żona a drugim jeździłem ja – każdy miał swoje auto do codziennej jazdy. I tak sobie kiedyś pomyślałem, że może wystarczyłby nam jeden samochód. Moja małżonka zajmuje się domem, zakupami i odbiera naszego syna ze szkoły, więc jej auto jest naprawdę potrzebne. Ja postanowiłem jednak spróbować funkcjonować bez auta.

Często odwiedzam wypożyczalnię samochodową

krótkoterminowy wynajem samochodów osobowych w łodziNajtrudniejsze w moim przypadku było przestawienie się na funkcjonowanie bez własnego samochodu. Było to dla mnie ogromnym wyzwaniem. Musiałem przesiąść się z wygodnego i szybkiego samochodu do miejskiej komunikacji. Na początku sam nie mogłem się do tej zmiany przekonać i w autobusie lub tramwaju czułem się po prostu nieswojo. Dopiero po kilku tygodniach doceniłem ten wyjątkowy komfort, kiedy nie trzeba ciągle prowadzić samochodu. Jak tylko sprzedałem swoje auto to od razu znalazłem sobie wypożyczalnię oferującą krótkoterminowy wynajem samochodów osobowych w Łodzi. Wiedziałem, że będą zdarzać się sytuację, kiedy po prostu będę musiał pojechać gdzieś dalej. Wtedy będę potrzebował auta, które po prostu wypożyczę. Już kilka razy miałem okazję skorzystać z usług wypożyczalni i muszę przyznać, że to doskonałe rozwiązanie. Wynajęcie samochodu kosztuje mnie kilkadziesiąt złotych za dobę, bo zawsze wypożyczam najtańsze auto z dostępnych. Przecież wielkość auta nie ma znaczenia, bo i tak każdym można jechać maksymalnie tyle samo. Jeśli zatem muszę gdzieś pojechać to najpierw dzwonię do swojej wypożyczalni i rezerwuję sobie samochód. Cała ta rezygnacja z własnego auta pozwoliła mi zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy. A dodatkowo jeszcze zyskałem na sprzedaży swojego samochodu.

Teraz to się nawet bardzo cieszę z tego, że nie posiadam własnego auta. Lubię sobie wsiąść do autobusu czy tramwaju i zostać zawiezionym do celu swojej podróży. Mam zaprzyjaźnioną wypożyczalnię samochodów z której oferty zawsze mogę skorzystać. Kosztuje mnie to tak niewiele, że śmiało mogę wynajmować samochód zawsze wtedy kiedy potrzebuję. Dojazdy do pracy komunikacją miejską kosztują mnie kilkukrotnie mniej niż paliwo, które musiałem tankować do swojego samochodu.