Flanelowa koszula męska

Flanelowa koszula pamięta jeszcze czasy naszych dziadków i ojców, którzy zakładali je głównie do pracy i codziennych domowych obowiązków. Ten rodzaj ubioru był niegdyś ściśle powiązany z robotnikami, dlatego właśnie nikt kiedyś nie odważyłby się nawet założyć ją na oficjalne wyjścia. Jeszcze do pewnego czasu, koszule flanelowe były zapomniane i głęboko schowane w naszych szafach. Jak jednak wiemy moda bardzo często się zmienia i wraca – tak też było a raczej jest z flanelową koszulą męską, która od lat króluje w męskich stylizacjach i to niekoniecznie tych roboczych.

Stylowa flanelowa koszula

stylowa flanelowa koszula męskaCo wyróżnia flanelową koszulę męską na tle pozostałych rodzajów koszul? Otóż jest ona wykonana z grubszego, bardziej szorstkiego materiału. Niegdyś mogło to przeszkadzać, ale obecnie jest to wielki atut! Po prostu taka koszula może być spokojnie noszona w nieco chłodniejsze pory roku. Zakładając na przykład zimą zwykłą, cienką i elegancką koszulę jest nam najzwyczajniej w świecie zimno więc musimy założyć na nią marynarkę lub sweter, przez co często cała stylizacja traci swój pierwotny urok. W przypadku flanelowej koszuli jest inaczej – jest ona na tyle gruba, że poza zwykłym podkoszulkiem, nie trzeba niczego więcej zakładać. Stylowa flanelowa koszula męska jest bardzo często głównym elementem całej męskiej kreacji, dodając jej charakteru i męskiego klimatu. Takie koszule bardzo dobrze współgrają z prostymi jeansami i szerokim skórzanym paskiem oraz ciężkimi, skórzanymi butami za kostkę. Flanelowe koszule głównie zapoczątkował tzw. styl miastowego drwala, który przedstawił ten element ubioru jako coś bardzo oryginalnego i wyróżniającego się na tle zwykłych koszul. 

Jeśli więc ktoś jeszcze zastanawia się czy flanelowa koszula może być stylowym dodatkiem, to powinien przejrzeć w internecie wszystkie gotowe inspiracje i stylizacje z koszulą flanelową w roli głównej. Do tego te wszystkie dostępne kolory koszul oraz miękki i niezwykle przyjemny materiał sprawiają, że mężczyżni po zakupie jednej koszuli „na próbę” bardzo często i chętnie wracają po kolejne sztuki. Niejednokrotnie okazuje się, że to właśnie flanelowa koszula w sezonie jesienno-zimowym staje się wręcz wyznacznikiem mody męskiej i króluje na ulicach polskich miast.