Elastyczne materace z kieszeniami dla sprężyn

Jakość snu ma bardzo istotny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego warto, urządzając sypialnię, zwrócić uwagę nie tylko na jej wystrój, ale i na wybór materaca. Wszyscy znamy powiedzenie „Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz”, a więc zadbajmy o nasze zdrowie i samopoczucie i dopasujmy materac do naszych potrzeb. Poświęćmy na to odrobinę więcej czasu, pozwólmy sobie nawet na przetestowanie wybranych modeli ponieważ gama materaców na rynku jest ogromna.

Zalety elastycznego materaca kieszeniowego

elastyczny materac kieszeniowyPomimo olbrzymiego wyboru jaki jest wśród materacy nadal do najczęściej wybieranych należą materace sprężynowe. W tej kwestii mamy z zasadzie dwa modele materacy do omówienie. Są to materace zwykłe sprężynowe i bonelowe. Zwykłe oparte są na systemie sprężyn połączonych ze sobą drutem. Materace te są bardzo wygodne i zalecane osobom o większej wadze. Mogą śmiało zdecydować się na nie również osoby, które śpią same. Jeśli chcemy jednak kupić materac dla dwójki osób warto już zastanowić się nad wyborem materaca bonelowego. Jaka jest różnica między nimi? Zwykłe materace sprężynowe uginają się całe jeśli na nich usiądziemy. Dobrze podtrzymują ciało i sprężynują amortyzując nasz ruch, jednak w związku ze wspomnianym drutem, który łączy wszystkie sprężyny druga osoba będzie czuć poprzez uginanie się pozostałych sprężyn nasz ruch, wstawanie z materaca czy przewracanie się na drugi bok. Oczywiście to od naszej wagi zależy jak bardzo ten ruch będzie wyczuwalny. Elastyczny materac kieszeniowy eliminuje ten problem. W nim każda sprężyna pracuje osobno za sprawą specjalnych kieszeni. Każda sprężyna zamknięta jest w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu ugina się pod naszym ciężarem tylko ta, na której siadamy. Materace kieszeniowe bardzo dobrze podtrzymują ciało. Dzięki systemowi kieszeni każda sprężyna indywidualnie dopasowuje się do krzywizn naszego ciała co gwarantuje jego odpowiednie podtrzymanie i dobry sen.

Mażemy wybierać także pokrycie materaca. Sami zdecydujemy z jakiego ma być materiału. Są też dostępne różne nakładki na materace, które ochronią go prze zabrudzeniami. Materace kieszeniowe są bardzo trwałe. Mogą przetrwać lata. Wybierane są nie tylko do sypialni ale i do pokojów młodzieżowych i dziecięcych. Świetnie znoszą różne wybryki, fikołki i skakanie po nich.