Dywany zawsze piorę w pralni

 

W dużym domu mam całkiem sporo pokoi, a w nich wiele pięknych dywanów. Jestem wielkim miłośnikiem klasycznego wystroju wnętrz, więc dywany są u mnie wyposażeniem obowiązkowym. Wszystkie prezentują się naprawdę okazale, ale prawdziwym wyzwaniem jest ich pranie. Nie robię tego oczywiście samodzielnie, bo raczej nie dałbym rady. Zbieram po prostu wszystkie dywany w jedno miejsce i zamawiam odbiór ich do prania. Przyjeżdżają z pralni i je zabierają.

Pracownik pralni przyjeżdża po dywany

pralnia dywanów wrocławKiedy zamawiam usługę prania dywanów to dzwonię tylko do mojej zaprzyjaźnionej i sprawdzonej pralni i mówię, ile mam do wyprania dywanów. Zazwyczaj mam ich przynajmniej kilka, więc pracownik pralni przyjeżdża po nie samochodem dostawczym. Mając duży dom pełny dywanów naprawdę trudno jest samodzielnie zadbać o ich czystość. Musiałbym mieć kogoś, kto prałby mi je dodatkowo i za opłatą. Jest to nie do końca dobry interes, ponieważ zdecydowanie taniej mnie wynosi, kiedy moje dywany pierze dla mnie pralnia dywanów Wrocław. Taniej, ale przede wszystkim łatwiej. Firma przyjeżdża i odbiera ode mnie wszystkie dywany, które mam przeznaczone do prania. Kiedy dywany zostaną już wyprane to odwożą mi je do domu. Jeśli chce to za dodatkową opłatą mogą mi je nawet porozkładać w odpowiednich pomieszczeniach. Jest to wszystko tak dobrze zorganizowane, że nie muszę się zupełnie niczym martwić. Przy większym zamówieniu, kiedy tych dywanów oddaje do prania więcej, za jeden metr kwadratowy prania płacę raptem kilka złotych. Nie są to jakieś duże pieniądze, tym bardziej, że nie robię tego aż tak często. W zasadzie na takie pełne pranie większej ilości dywanów decyduje się raz na kilka miesięcy. Tym bardziej, że przy okazji świąt i tym podobnych to zawsze i tak sprząta się cały dom. Jeśli chodzi o samo korzystanie z pralni dywanów to mogę każdemu polecić takie rozwiązanie.

Świetnie się pierze wszystkie domowe dywany, jeśli nie trzeba tego robić samemu. Dzisiaj na szczęście wcale nie trzeba tego robić, bo wystarczy jedynie mieć zaprzyjaźnioną pralnię, która zrobi to za nas. Większość pralni odbiera dywany do prania z domu klienta, co jest dodatkowym ułatwieniem. Koszty prania dywanów z odbiorem z domu nie są wcale większe aniżeli w przypadku zamówienia kogoś do prania dywanów do domu.