Dywaniki wykonane z gumy

Dywaniki samochodowe oferowane przez producentów są różnorodne. Jednak najczęściej ludzie decydują się na gumowe dywaniki samochodowe. Wynika to z tego, że takie dywaniki posiadają wiele zalet. Dywaniki są wyposażeniem samochodu, jednak nie zawsze przy zakupie samochodu mam je w środku. Czasami trzeba samemu jednak dokupić dywaniki do swojego samochodu. Wtedy mamy pewność co do jakości dywanika. 

Zakup dywaniku samochodowego

gumowy dywanikPrzed zakupem dywaniku do samochodu musimy podjąć decyzję z jakiego materiału chcemy dywanik. Zazwyczaj jednak ludzie sięgają po gumowe dywaniki. Często gumowy dywanik podobny jest do korytka, ponieważ jego krawędzie są grubsze. Sprawia to, że cały brud czy śnieg, błoto i tym podobne gromadzą się w dywaniku a nie wylewają się na tapicerkę. Z tapicerki często jest bardzo trudno wyczyścić różny brud. Dlatego gumowy dywanik jest polecany przez większość właścicieli samochodów. Obecnie na rynku najwięcej produkuje się tego typu dywaników, ponieważ jest największe zapotrzebowanie na nie. Jednak należy pamiętać, że w czasie kiedy temperatury są wysokie to samochód w środku osiąga jeszcze większe temperatury. Z kolei wysokie temperatury w środku sprawiają, że guma z dywaników się nagrzewa i tym samym wydziela ona pewny odór. Dlatego ważne jest, aby dywaniki posiadały atest PZH, który jest nadawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Tylko dywaniki posiadające ten atest są bezpiecznie. Nie wydzielają one wówczas substancji niebezpiecznych dla środowiska oraz dla naszego organizmu i osób podróżujących z nami. Dywaniki z gumy są bardzo wytrzymałe i mogą nam służyć kilka lat. Są one wykonane z dobrej jakości materiału. Przy zakupie należy pamiętać aby zwrócić uwagę na kształt dywaniku, ponieważ do każdej marki samochodu są inne dywaniki. Muszą one być odpowiednio dopasowane, aby nie przeszkadzały w czasie jazdy.

Dywaniki samochodowe znajdujące się na rynku są różnorodne. Jednak najczęściej ludzie kupują dywaniki wykonane z gumy posiadające specjalny atest. Dywaniki można kupić w sklepie stacjonarnym, bądź internetowym. W sklepie stacjonarnym zawsze możemy doradzić się sprzedawcy, natomiast kupując przez internet należy dokładnie przeczytać wszystkie informacje na temat danego dywaniku samochodowego.