Doskonały materiał konstrukcyjny

  1. Nowoczesne materiały konstrukcyjne charakteryzują się znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi oraz dużą uniwersalnością zastosowań. Z całą pewnością należy do nich zaliczyć poliwęglan komorowy i lity. Są to produkty uzyskane z żywicy poliwęglanowej poddane innowacyjnym procesom technologicznym.

Zastosowania konstrukcyjne poliwęglanu kanalikowego

poliwęglan komorowy 10mmDla wielu branż poliwęglan komorowy jest jeśli nie podstawowym to jednym z najważniejszych materiałów handlowych lub przeznaczonych do dalszego przetwarzania. Podobnie rzecz się ma z poliwęglanem litym zastępującym coraz częściej szkło. Poliwęglan komorowy produkowany jest w płytach o znacznej wielkości aby uniknąć dużej ilości połączeń. Wynika to z częstego zastosowania tego materiału nanpokrycia dachowe hal produkcyjnych, marketów, dużych wiat. Oczywiście wykonuje się też z niego mniejsze elementy zadaszeń. Przykładem takich zastosowań jest chociażby poliwęglan komorowy 10mm lub grubsze jego odmiany. Poliwęglan komorowy bardzo łatwo poddaje się obróbce poprzez docinanie, wiercenie lub gięcie na zimno. Do formowania innych kształtów wykorzystuje się termoplastyczność poliwęglanu. Jest to materiał bardzo cenny ze względu na swoją bardzo dużą odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, a także na duże udary mechaniczne. Bardzo duże znaczenie ma jego niska waga i sztywność co ułatwia montaż oraz tworzy stabilną konstrukcję. Zaletą poliwęglanu jest również wysoki poziom izolacji termicznej. Wśród istotnych cech należy wymienić również brak odbarwień oraz tworzenie bariery dla szkodliwego promieniowania ultrafioletowego.

Lista zalet jest naprawdę duża i dlatego też tak ogromna liczba zastosowań, którą można prześledzić na stronach internetowych sprzedawców i producentów. Z całą pewnością można uznać płyty poliwęglanowe za materiał przełomowy dla branży budowlanej, reklamowej, dekoratorskiej oraz wielu innych.