Dewocjonalia to idealny prezent na Pierwszą Komunię

Pierwsza Komunia to z całą pewnością wyjątkowy czas dla każdego dziecka. Niezależnie od tego czy jest się jego chrzestnym, rodzicem czy kimkolwiek innym to warto postarać się o odpowiedni prezent. Wbrew pozorom najlepsze okazują się między innymi dewocjonalia, czyli różnego rodzaju przedmioty związane z wiarą katolicką.

Jakie dewocjonalia najlepiej wybrać?

dewocjonalia pierwsza komuniaOczywiście jest wiele różnych produktów jeśli chodzi o dewocjonalia. W Polsce dosyć starą tradycją jest obdarowanie dziecka na Pierwszą Komunię takim właśnie przedmiotem. Zazwyczaj przed komunią ksiądz wyposaża dzieci w książeczkę modlitewną oraz różaniec, jednak warto się zorientować, czy dziecko posiada te przedmioty. Z kolei w przypadku rodziców chrzestnych najczęściej daje się chrześniakowi medalik. Co prawda delikatne łańcuszki wyglądają naprawdę pięknie, ale osobiście doradzałbym coś nieco bardziej trwałego. Łańcuszek powinien być nieco grubszy, żeby przetrwać każdą sytuację. Sam swój nosiłem na co dzień, ale niestety dosyć szybko się urwał. Dlatego zwracam na to uwagę, bo dzieci są aktywne, więc trzeba o tym pamiętać. Warto także zastanowić się nad krzyżykiem. W sklepach dostępne są naprawdę estetycznie wykonane dewocjonalia tego typu. Można zdecydować się na prosty krzyżyk pasujący zarówno chłopcom jak i dziewczynkom, jednak są też bardziej wystylizowane modele. Na rynku można znaleźć naprawdę piękne dewocjonalia Pierwsza Komunia to idealna okazja do wręczenia takiego upominku. Ciemniejsze krzyżyki z pewnością będą pasowały chłopcom, z kolei te, które mają wiele zdobień są idealne dla dziewczynek.

W przypadku dewocjonaliów można oczekiwać, że dziecko nawet gdy już dorośnie będzie zachwycone takim prezentem. Wiele osób naprawdę dba o tego typu upominki, które dostały na Pierwszą Komunię. Warto jednak poświęcić nieco czasu na znalezienie czegoś odpowiedniego, choć nie powinno to być zbyt trudne.