Czasami trzeba skorzystać ze skupów samochodów

 

Ale ten czas leci. Pamiętam jakby to było wczoraj, wraz z moim kolegom pojechałem kupić z drugiej ręki swój nowy samochód. Tymczasem pochłonięty pracą oraz rozwojem swojej kariery nawet nie zauważyłem, że mój samochód już nie jest w takiej kondycji jak wtedy kiedy go kupowałem. Nic nie trwa wiecznie. Nadszedł czas wymiany samochodu na coś nowszego, na szczęście miałem odłożoną ładną sumkę na moim koncie.

Poszukiwania kupca na mój samochód

skup samochodów we WrześniPoczątkowo chciałem sprzedać mój lecimy samochód osobie prywatnej. Ogłaszałem się na portalach motoryzacyjnych, w prywatnych mediach społecznościowych, nadałem nawet informację do gazety, ale nic z tego dni leciały a zainteresowanego kupnem mojego auta jak nie było tak nie ma. Jako iż miałem już upatrzone ładne nowe auto chciałem jak najszybciej się pozbyć mojego obecnego samochodu aby nikt nie sprzątnął mi dobrej okazji sprzed nosa. Podjąłem zdecydowane kroki, wpisałem w wyszukiwarkę – skup samochodów uszkodzonych w Poznaniu, ponieważ właśnie tam mieszkam. Wyskoczyły mi różne oferty. Wybrałem według mnie najbardziej interesujące i wysłałem do nich maila, w którym wypisałem markę, model, rocznik, przebieg samochodu oraz podstawowe informacje na temat wyposażenia wnętrza. Następnego dnia kiedy sprawdzałem pocztę zobaczyłem dwie nowe wiadomości. Jeden ze skupów dał bardzo zaniżoną cenę, uznałem że co jak co ale nie oddam mojego auta za bezcen. Propozycja z drugiego skupu była lepsza ale ciągle nie byłem w pełni usatysfakcjonowany. Postanowiłem pojechać na miejsce i spróbować wynegocjować nieco lepszą cenę. Pan na miejscu oczywiście nie był chętny do podwyższenia zapłaty za moje auto, ale po moich twardych argumentach oraz udowodnieniu, że auto jest ciągle w bardzo dobrym stanie kierownik skupu zaakceptował moje warunki sprzedaży.

Nareszcie miałem problem z głowy. Pozostały tylko formalności z przerejestrowaniem auta na nowego właściciela. Od razu po dokonaniu transakcji zadzwoniłem do właściciela nowo upatrzonego samochodu. Wyraziłem swoje zainteresowanie kupnem. Pan odpowiedział mi, żebym się śpieszył jeśli chcę kupić od niego samochód, ponieważ ma na niego wielu chętnych. Finalnie udało mi się kupić mój nowy samochód, ponieważ dałem najlepszą cenę. Gdybym nie skorzystał ze skupu aut nie miałbym mojego nowego pięknego auta.