Automatyczne nawadnianie działki

Podlewanie roślin ogrodowych jest koniecznością. Same opady atmosferyczne niestety nie wystarczą do tego, aby nasze rośliny rosły zdrowo, a te o przeznaczeniu spożywczym dawały wysokie plony. Zarówno okazy ozdobne, jak i te jadalne, do życia i zdrowego wzrostu potrzebują regularnego nawadniania, zgodnie ze swoimi wymaganiami.

Wygodne sterowniki kierujące nawadnianiem

sterownik do nawadniania działkiPodlewanie ogrodu wcale nie musi zajmować mnóstwo czasu i energii. Podlewając rośliny wężem lub konewką najczęściej dostarczamy im więcej wody niż rzeczywiście potrzebują. W ten sposób nie tylko narażamy rośliny na przelanie, ale także swój portfel na spore wydatki na wodę. Można podlewać znacznie prościej i taniej. Co prawda wiąże się to z początkową inwestycją, jednak z czasem się zwraca i oszczędza nam godzin spędzonych na pracy w ogrodzie czy na działce. Mowa tutaj o instalacji nawadniającej do ogrodu, która pozwoli na podlewanie roślin czy trawnika praktycznie bez naszej aktywności. Ma to ogromne znaczenie szczególnie wtedy, kiedy posiadamy działkę za miastem, a konieczność codziennego podlewania zajmuje nam naprawdę dużo czasu ze względu na dojazdy. Sterownik do nawadniania działki to idealne rozwiązanie. Dzięki niemu można ustalić dokładną godzinę podlewania oraz czas pracy poszczególnych linii nawadniających. Ten najlepszy sterownik do nawadniania działki pozwoli nawet zaprogramować dzień tygodnia, kiedy ma się odbyć podlewanie. Niektóre modele posiadają także czujniki deszczu i czujniki wilgoci, dzięki czemu instalacja nie włącza się wtedy, kiedy nie ma takiej konieczności, pracuje zgodnie z warunkami atmosferycznymi. Takie rozwiązanie pozwoli nam nie tylko na wygodę, ale i na spore oszczędności. Po pierwsze, rośliny dostają tyle wody ile faktycznie potrzebują i nic więcej. Po drugie, sterownik można ustawić tak, aby nawadnianie włączało się w godzinach nocnych lub wcześnie rano. Wtedy właśnie parowanie wody jest najmniejsze, zatem woda będzie w najbardziej efektywny sposób wykorzystana przez rośliny. W takich godzinach jest także znacznie wyższe ciśnienie w sieci, co ułatwia pracę systemu.

Automatyczny system nawadniania roślin jest bardzo wygodnym i oszczędnym rozwiązaniem. Z łatwością spełnimy zapotrzebowanie poszczególnych roślin na wodę, nie ponosząc wygórowanych kosztów. Taką instalację najlepiej zaplanować już podczas projektowania ogrodu czy działki, ponieważ wtedy z łatwością rozmieścimy pod ziemią wszystkie potrzebne przewody.