Agencja zatrudnienia w Polsce

 

W obecnych czasach, posiadanie dobrze płatnej pracy jest dużym szczęściem, bo choć ofert na rynku jest sporo, to jednak większość oferuje płacę poniżej średniej krajowej. W przypadku obcokrajowców z zatrudnieniem jest jeszcze ciężej.

Jaką pracę oferują agencje zatrudnienia?

agencja pracy tymczasowej ofertyOsoby poszukujące pracy przeważnie zaczynają działania od przeglądnięcia portali internetowych z ogłoszeniami o pracę, gdyż to najszybsze i bezpłatne rozwiązanie. Innym sposobem jest szukanie pracy wśród znajomych czy też zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy. Tak naprawdę każdy sposób na szukanie pracy jest dobry, byleby przyniósł pożądany efekt w postaci zatrudnienia. Jednakże bywają sytuację, kiedy pomimo wszelkich starań, nadal nie można znaleźć interesującej pracy. Wtedy jest jeszcze jedno rozwiązanie i jest to agencja pracy tymczasowej oferty, które posiada w swojej bazie mogą dotyczyć polskiego, ale też zagranicznego rynku. Jest to firma, której celem jest pomoc pracodawcom w znalezieniu odpowiednich pracowników oraz pracownikom w znalezieniu satysfakcjonującego zatrudnienia. Jest to rodzaj pośrednictwa między obiema stronami umowy, co ma swoje wady i zalety. Oczywiście takie pośrednictwo nie jest bezpłatne i przeważnie płacą za to obie lub tylko jedna ze stron. Przeważnie pracownicy otrzymują nieco niższe wynagrodzenie niż na takiej samej posadzie bezpośrednio u pracodawcy. Pracownicy podpisują umowy z agencją pracy tymczasowej, lecz są  wynajęci do pracy u innego przedsiębiorcy krajowego lub zagranicznego.

Wbrew pozorom jest to dobre rozwiązanie, gdyż zagraniczni pracodawcy oferują wyższe wynagrodzenia niż w kraju. Co prawda jest to praca na czas określony, ale zawsze istnieje możliwość przedłużenia zatrudnienia, jeżeli jest taka potrzeba że strony firmy.